Dokumenty do pobrania - baterie Panasonic - dystrybutor

Akumulatory Panasonic Infinium

Drukuj
Kategoria: Baterie Panasonic

akumulatory naładowane Panasonic Infinium

Pierwsze na rynku akumulatory Panasonic, których nie trzeba ładować przed pierwszym użyciem.

Warszawa, 25 października 2006 r. - Panasonic , czołowa marka koncernu Panasonic Corporation (dawniej Matsushita Electric Industrial), światowego lidera w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń elektronicznych, wprowadza na polski rynek baterie wielokrotnego ładowania nowej generacji z serii INFINIUM. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, naładowane akumulatory INFINIUM są gotowe do użycia przez długi czas oraz nie tracą pojemności po kolejnych ładowaniach.

Z przeprowadzonych badań wynika, że konsumenci są rozczarowani wysoką ceną akumulatorów i znaczną utratą pojemności po niewielu ładowaniach. Za najważniejszą cechę idealnych akumulatorów konsumenci uznają natychmiastową gotowość do użycia oraz ich stałą pojemność w czasie.

Nowa seria Panasonic INFINIUM spełnia te wysokie wymagania. Technologia zastosowana w akumulatorach INFINIUM sprawia, że po naładowaniu są one przez długi czas gotowe do działania. Przez pierwsze pół roku przechowywania w temperaturze pokojowej zachowują 100% zmagazynowanej energii, a w czasie od 6 do 12 miesięcy - 80%. Zwykłe akumulatory po tym czasie są całkowicie rozładowane. W praktyce oznacza to, że nawet, jeśli naładowane wcześniej baterie INFINIUM przeleżały już kilka miesięcy w szufladzie, będą tak samo wydajne, jak zaraz po naładowaniu. Dzięki temu możemy natychmiast uruchomić np. nasz aparat fotograficzny lub przenośny odtwarzacz audio.

Pojemność tradycyjnych akumulatorów zmniejsza się trwale po 50 cyklach ładowania. Przeprowadzone przez firmę Matsushita Battery Industrial testy wykazały, że akumulatory INFINIUM mają niezmienną pojemność nawet po 100 cyklach ładowania i zachowują 90% pojemności po 1000 cyklach ładowania. Nowe akumulatory Panasonic przy odpowiedniej eksploatacji, służyć nam zatem będą nawet przez 3 lata.

Akumulatory INFINIUM, ze względu na zaawansowanie technologiczne, szybko zyskają zwolenników, znajdując zastosowanie w zasilaniu cyfrowych aparatów fotograficznych, cyfrowych kamer video, pilotów zdalnego sterowania i wielu innych, a w przyszłości także samochodów z napędem hybrydowym.
Panasonic wprowadza od stycznia 2007 roku na rynek europejski nowe akumulatory w rozmiarach AA (P6) i AAA (P03). Sprzedawane będą one w stanie naładowanym wraz z nowymi ładowarkami Panasonic: BQ-326 i BQ 392.

Saturday the 16th. Foto Aga 2013