Aktualności ze świata Panasonic - baterie Panasonic - dystrybutor

Panasonic z WWF wspólnie będą ratować Arktykę

Drukuj
Kategoria: Panasonic
Panasonic został pierwszym sponsorem Programu Arktycznego organizacji WWF International

Warszawa, 29 października 2008 r. – Panasonic – globalny producent elektroniki użytkowej, został pierwszym sponsorem korporacyjnym ekologicznego programu ochrony regionu Arktyki organizacji WWF International. Wspieranie projektu jest częścią proekologicznej strategii firmy o nazwie ‘Eco ideas’
Międzynarodowy program ochrony regionu Arktyki przygotowany przez organizację WWF International ma na celu budowę świadomości zagrożeń, na jakie narażony jest ten region świata oraz propagowanie wiedzy na temat zmian klimatu w tej części świata poprzez:
- Komunikowanie globalnych skutków zmian klimatycznych w obszarze Arktyki;
- Dbałość o to, by biosfera Arktyki nie stała się nowym miejscemeksploatacji złóż węgla;
- Eliminację dodatkowej presji na środowisko naturalne spowodowanej niezrównoważoną eksploatacją obszaru;
- Ustanowienie systemu nadzoru, który pozwoli ochronić ekosystem i zachować gatunki Arktyki dla przyszłych pokoleń.

Program WWF będzie próbował wyeliminować istniejące i przyszłe zagrożenia dla regionu Arktyki, która jest istotną częścią globalnego ekosystemu.

Yoshiiku Miyata, prezes Panasonic Europe Ltd, powiedział: “Dla firmy Panasonic inicjatywa stanowi istotny element strategii ‘Eco ideas’, której celem jest podniesienie wydajności produktów, poprawa wyników obiektów produkcyjnych z zakresu dbałości o środowisko naturalne oraz zachęcenie ludzi do podejmowania indywidualnych działań na rzecz środowiska poprzez czynne angażowanie się w działalność lokalnych społeczności na całym kontynencie”.

Dr Chris Hails, Dyrektor relacji sieciowych w WWF International, dodał: “Cieszymy się bardzo, że Panasonic został sponsorem naszego Programu Arktycznego. Wkład Panasonic stanowi dla nas ogromne wsparcie
w działaniach zmierzających do ochrony środowiska w regionie Arktyki”.
Wsparcie firmy Panasonic umożliwi WWF zwiększyć skalę działań w tym regionie w krytycznym momencie, kiedy to topnienie arktycznego lodu morskiego i pokrywy lodowej Grenlandii, będącej częścią Arktyki, odbywa się w znacznie wyższym tempie niż dotychczas. Działania WWF w głównej mierze będą skupiały się na:
- inicjowaniu i promocji ustanowienia regulacji prawnych zabezpieczających ekosystem Arktyki,
- eliminowaniu nielegalnych połów ryb,
- prowadzeniu badań,
- monitoringu oraz ochronie zagrożonych gatunków zwierząt takich jak np. niedźwiedź polarny.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej: www.panasonic.net/eco
Tuesday the 27th. Foto Aga 2013